Muž jménem Ove – 2. 3. | 17:00 | Malý sál

 

 

Ove je tvrdohlavý a vznětlivý bručoun, který pohrdá všemi kolem a dává jim to zřetelně najevo. Bývalý předseda družstva vlastníků, kterému nedávno zemřela milovaná žena Sonja, nyní terorizuje sousedství jako samozvaný strážce pořádku. Zvrat v jeho životní rutině nastává s příchodem jeho nových sousedů, mladé pákistánské rodiny, jejíž životní styl se mu zpočátku příčí. Když omylem nabourají autem do Oveho poštovní schránky, spustí tím řetězec nečekaných událostí. 

 

 

Po projekci proběhne ve spolupráci s organizací Elpida diskuze s Katkou Bohatou na téma opuštěnosti a hledání smyslu života ve vyšším věku.

 

Délka filmu: 116 min (17:00-19:00)

Diskuze: 19:00-19:30

Vstupné: 100 Kč

Předprodej online nebo na pokladně Městské knihovny v Praze.

Mgr. Kateřina Bohatá, psycholožka a krizová interventka, vedoucí Linky seniorů, bezplatné anonymní krizové linky pro seniory a pečující 800 200 007, kterou zřizuje Elpida o.p.s. www.elpida.cz . Její hlavní profesní oblastí v posledních letech je krizová intervence a zdravé stárnutí. Krizové intervenci se věnuje nejen prakticky, ale také formou lektorování a metodicky. Je spoluautorkou odborné publikace Proměny krizové intervence. K rozvoji krizové intervence v ČR a zvýšení dostupnosti krizových služeb se snaží přispět i jako členka výkonného výboru ČAPLD – České asociace pracovišť linek důvěry.

 

Elpida o.p.s. www.elpida.cz

 

Mottem organizace je „Měníme pohled na stáří“, hlavními oblastmi činnosti je budování mezigenerační solidarity, tvorba příležitostí pro aktivní a naplněné stárnutí a provázení seniorů náročnými životními situacemi. Stěžejní aktivity organizace jsou: 2 vzdělávací centra pro seniory v Praze, kavárna Stará škola, časopis Vital, projekt Ponožky od babičky a Linka seniorů.