Moje tělo je moje – 3. 3. | 16:00 | Malý sál

Naše tělo. 

Často pochybujeme o tom, jestli je dost dokonalé. A jestli tak, jak jsme, si zasloužíme přijetí, uznání a lásku druhých. Jestli máme místo na světě hnaném tlakem na výkon, kde na nás ze všech stran útočí obrazy dokonalých, často filtry upravených těl. Možná nám někdy řekl někdo poznámku o našem vzhledu, která se nám zaryla pod kůži a na dlouho nás ovlivnila. Jak si v tom všem hledat sebepřijetí?

 

 

Interaktivní seminář s Ridinou Ahmedovou.

Ridina Ahmedová je hudebnice, lektorka hlasových dílen, performerka a autorka audiodokumentů. Více informací: www.ridina.cz 

Ridina Ahmedová je autorkou sólového divadelního představení Sádlo a také dokumentárního podcastu Sádlo, www.rozhlas.cz/sadlo, ve kterém řada žen a dívek mluví o tom, jak komplikovaná je jejich cesta k přijetí vlastního těla a jak masivní a toxický je společenský tlak na ženský vzhled – a také sdílí, co jim osobně na té cestě pomáhá.

Podcast Sádlo měl premiéru na začátku roku 2021, stal se nejposlouchanějším podcastem v historii stanice ČRO Wave, kde byl vysílán – k dnešnímu dni má přes 300 000 stažení – a vzbudil masivní společenskou debatu.

Za projekt Sádlo získala Ridina stříbro na mezinárodním festivalu rozhlasové tvorby Bohemia prix radio, nominaci na cenu Česká divadelní DNA a Cenu Františky Plamínkové udělovanou projektům podporujícím práva žen.

Celá názorová a mediální bouře okolo této události vedla Ridinu k založení platformy Moje tělo je moje (www.mojetelojemoje.cz).

Délka besedy: 90 min (16:00-17:30)

Vstupné: 100 Kč

Předprodej online nebo na pokladně Městské knihovny v Praze.