![Načítám Akce](https://festivalnahlavu.cz/wp-content/plugins/the-events-calendar/src/resources/images/tribe-loading.gif)
Nedělej vlny
2 března / 20:00 – 22:00
![](https://festivalnahlavu.cz/wp-content/uploads/2025/02/Navrh-bez-nazvu-23.png)
Julien je středoškolský učitel. Je mladý, idealistický, nadšený a odhodlaný být svým žákům co nejlepším učitelem a vzorem. Snaží se vytvořit si vztah ke své třídě i tím, že si pod svá křídla vezme několik problematičtějších a nadějných žáků, mezi nimiž je i nesmělá Leslie. Toto přednostní zacházení se ale nelíbí některým jejím spolužákům a učiteli začnou podsouvat jiné úmysly. Kvůli nátlaku spolužáků si Leslie začne učitelův přístup špatně vykládat a obviní ho ze sexuálního obtěžování. Školou se šíří pomluvy. Učitel i jeho žákyně se ocitají ve spirále, v níž nad situací ztrácejí kontrolu. A když je celá škola na pokraji požáru, platí jediné heslo: nedělat vlny…
Po projekci proběhne diskuze s výzkumnou pracovnicí Centra pro sexuální zdraví a intervence Mgr. Kateřinou Potyszovou a Pplk. Mgr. Martinou Petrovičovou, LL.M.
![](https://festivalnahlavu.cz/wp-content/uploads/2025/02/Navrh-bez-nazvu-24-2-819x1024.png)
![](https://festivalnahlavu.cz/wp-content/uploads/2025/02/Navrh-bez-nazvu-25-819x1024.png)
Mgr. Kateřina Potyszová je terapeutkou, krizovou interventkou a dlouhodobě pracuje na poli základního i aplikovaného sexuologického výzkumu. Aktuálně je frekventantkou dlouhodobého výcviku v kognitivně behaviorální terapii (IKBT) a pravidelně se účastní individuální i skupinové odborné supervize. Vystudovala obecnou antropologii na Univerzitě Karlově se zaměřením na evoluční psychologii, ve které si nyní dodělává doktorské studium. Taktéž je absolventkou komplexního výcviku krizové intervence, motivačních rozhovorů a dalších dílčích specializovaných výcviků, zejména v oblasti vztahů. Svou profesní kariéru započala po ukončení magisterského studia, kde se věnovala převážně základnímu výzkumu v oblasti sexuologie a partnerských vztahů. V posledních pěti letech se zaměřuje na aplikovaný výzkum, kde nasbírala mimo jiné zkušenosti s klienty se sexuologickou a partnerskou tématikou, která ji profesně velice zajímá. Absolvovala několik zahraničních i českých odborných stáží v psychiatrických nemocnicích, v sociálních službách, ale i ve vězeňství (např. Francie, Španělsko, UK, Švédsko, Německo). Má zkušenost s lektorováním a je spoluautorka a lektorka MPSV certifikovaného vzdělávání v oblastí parafilií a problematického sexuálního chování. Také je členkou několika odborných organizací a pravidelně se aktivně účastní českých i zahraničních odborných konferencí. Od roku 2015 pracuje v Národním ústavu duševního zdraví (NÚDZ) v rámci Centra sexuálního zdraví a prevence. V současné době zde působí na několika projektech a pozicích; terapeut, výzkumník, krizový intervent, supervizor krizové linky SexHelp, odborný garant EU projektu STOP-CSAM. Dále se podílí na sestavování nových terapeutických programů v rámci vězeňství ČR a projektech se zaměřením na systémové změny v rámci ochranného sexuologického léčení.
Pplk. Mgr. Martina Petrovičová, LL.M. prošla během své 27leté kariéry u Policie ČR různými pozicemi od vyšetřovatelky v přímém výkonu služby, krizové interventky až po specialistku a metodičku pro vyšetřování trestné činnosti páchané na dětech a dětmi, pro mravnostní kriminalitu, pro problematiku obětí trestných činů a domácího násilí, v současné době se věnuje také prevenci. Je absolventkou Pedagogické fakulty UJEP v Ústí nad Labem, kde vystudovala obory český jazyk, literatura a občanská nauka. Další odborné vzdělání získala na EUPSI, kde se věnovala kriminologii a penologii. Kromě toho absolvovala řadu specializovaných vzdělávacích kurzů v České republice i v zahraničí. Je také autorkou několika vzdělávacích programů, metodik a e-learningových programů. Martina Petrovičová se aktivně podílí na mezinárodních projektech a přednáší na českých i zahraničních univerzitách, je členkou Kriminologické společnosti. Účastnila se také projektu Ministerstva spravedlnosti SR a Úřadu vlády ČR zaměřených na genderově podmíněné násilí a práci s oběťmi. Spolupracuje s nadací Vodafone na projektu Bright Sky, zaměřeném na prevenci domácího násilí. Vedle své profesní činnosti se věnuje také práci v nadačním fondu Filantia, kde se zaměřuje na podporu osvěty a prevence v oblasti šikany, sexuálního zneužívání a pomoci obětem.