Hodně štěstí, pane Veliký – 25. 2. | 20:00 | Velký sál

 

Nancy (Emma Thompson) za celý svůj život spala jen s vlastním mužem, který navíc v posteli nestál za nic. Když zůstane sama, uvědomí si, že vlastně vůbec netuší, co je dobrý sex. Namísto čtení ženských časopisů a studování odborné literatury se rozhodne pro podstatně rychlejší a jednodušší formu vzdělávání v tomto oboru a objedná si služby zkušeného profesionála. Jenže přesvědčit samu sebe je ta nejtěžší věc na světě, a proto první setkání s panem Velikým v hotelovém pokoji dopadne trochu jinak, než Nancy očekávala. Přesto je jasné, že chce tohoto neskutečně přitažlivého mladého muže vidět znovu, protože si u něj začíná věřit a přestává pochybovat o svých touhách a pocitech.

 

Po projekci proběhne diskuze na téma sebepřijetí, vztahu k vlastnímu tělu a sexu ve vyšším věku, s Mgr. Lucií Šídovou a Petrou Hamerníkovou DiS. z organizace Freya.

 

Délka filmu: 97 min

Vstupné: 100 Kč

Předprodej online nebo na pokladně Městské knihovny v Praze.

Lucie Šídová je spoluzakladatelka organizace Freya, kde působí i jako lektorka. Má soukromou psychoterapeutickou praxi. Vystudovala sociální práci a sociální politiku na Univerzitě Hradec Králové. Dlouhodobě se zabývá tématem sexuality a vztahů osob s hendikepem, seniorů a seniorek. V terapeutické práci se zaměřuje na témata spojená se sexualitou. Věnuje se publikační, mediální a lektorské činnosti.  Je spoluautorkou několika odborných publikací. Pracovala v organizaci Rozkoš bez Rizika jako výkonná ředitelka a terapeutka. Je iniciátorkou sexuální asistence v České republice.

Petra Hamerníková je lektorka, metodička a sociální pracovnice. Vystudovala vyšší odbornou školu sociální a dramaterapii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Dlouhodobě se zabývá tématem sexuality a vztahů osob s hendikepem, seniorů a seniorek. Jako metodička působila řadu let, má zkušenosti s vypracováváním metodických pokynů a zaváděním nových změn nebo služeb v organizacích. Z těchto důvodů pomáhá organizacím zavést do jejich praxe práci se sexualitou (Protokol sexuality aj). Řadu let působila v organizaci Rozkoš bez Rizika jako vedoucí terénních týmů. Zabývá se tématy vztahující se k sexualitě, bezpečnějšímu sexu, partnerským vztahům, krizové intervenci, násilí atd. Byla součástí týmu, který v rámci České republiky zaváděl sexuální asistenci.