Tady a teď pro děti: trénink umění mindfulness pro děti od 9 do 14 let

so 22.4. 10:00| malý sál kina Světozor |  Přednášející: MSc. Marie Salomonová a Bc. Bára Šouláková

Co to je mindfulness? Měly by si děti všímat, co se jim děje v hlavě a těle? Je prospěšné se soustředit na to, co se děje zrovna teď? K čemu může být prospěšná dětem?

V tomto workshopu nabídneme vašim dětem školu vnímání a všímavosti. Vyzkouší si soustředění a metodu prožívání. Naučíme je koncentrovat se na tady a teď a také technikám, které mohou dále využívat při zvládání stresových situací. V současnosti probíhá po světě mnoho vědeckých výzkumů, které potvrzují pozitivní efekt této metody na lidské zdraví i psychiku, imunitu, na kognitivní funkce, paměť, stabilitu a efekt emocí, pocit štěstí a spokojenosti, sociální a emocionální schopnosti, sebekontrolu, a odolnost proti stresu.

 

 

Doporučujeme spojit zábavné dopoledne s populárním filmem V hlavě od 13:00 a mezičas vyplnit návštěvou doprovodného programu v předsálí, zahrnujícího virtuální realitu a experimenty, či obědem.

 

 

 


Marie Salomonová
vystudovala neurovědu na prestižní univerzitě v Anglii a po návratu domů spoluzaložila iniciativu Nevypusť duši. Ta si klade za cíl šířit fakta a bořit mýty v oblasti duševního zdraví. Bojuje proti stigmatu, kterým jsou psychiatrické diagnózy opředeny, a prosazuje důležitost prevence od útlého věku. Jejím cílem je dostat duševní zdravovědu do škol.

 


 

Bára Šouláková  je výzkumnou pracovnicí Národního ústavu duševního zdraví, lektorkou programu Mind and heart a terapeutkou ve společnosti Adicare. Věnuje se výzkumu a vývoji programů podporující duševní zdraví dětí na školách.