Laboratoř evoluční sexuologie

ne 23.4. 19:30 | malý sál kina Světozor |  Přednášející: Mgr. Kateřina Klapilová, Ph.D. (ECPS), Mgr. Renáta Androvičová a Mgr. Tereza Zikánová

Jak se zkoumá lidská sexualita? Je sexualita jen o tom, co se děje v ložnici? Víte, co dělá vaše tělo, když mu vyprávíte erotický příběh? Kde sídlí lidská sexualita? Jak vlastně lidé flirtují? Víte, že většina sexuální komunikace se odehrává na veřejnosti? Sexuologická laboratoř NUDZ nabízí prostor, kde můžete nahlédnout pod pokličku nejintimnějšího výzkumu a vyzkoušet si jaké to je být pokusným králíčkem. Přijďte včas!

 

 

Kateřina Klapilová je vedoucí výzkumné laboratoře Evoluční sexuologie a psychopatologie v NUDZ a vyučující na FHS UK. Zabývá se měřením ženské/mužské sexuální reakce na videomateriály, erotické texty i řízenou imaginaci. Dále provádí celonárodní výzkumy sexuálních preferencí a konzumace pornografie. Mezi její další studie patří výzkum sexuálních fantazií, vliv antikoncepce na ženskou sexualitu a fungování partnerství, experimentální výzkum poruch sexuální preference a výzkum sexuality osob s psychiatrickým onemocněním.

 

Renáta Androvičová je psycholožka a postgraduální studentka na 3. LF UK a výzkumná pracovnice v NUDZ. Zabývá se motivačními mechanismy v pozadí sexuálních variací, které umožňují průnik násilí a agrese do sexuální interakce, a to jak na úrovni psychologické, tak na úrovni mozkové aktivace. Rovněž se zajímá o souvislosti mezi psychiatrickou nemocí a neschopností či nemožností člověka realizovat svojí sexualitu.

 

Tereza Zikánová je výzkumná pracovnice v NUDZ a postgraduální studentka na FHS UK. Zabývá se výzkumem neverbálních projevů během dvoření, a to z pohledu evoluční biologie a psychologie. Dále provádí studii fyziologických reakcí žen na specifické kompetitivní situace (hormonální změny a změny hlasového projevu), jakou je např. souboj o partnera.