Proti přírodě

ne 23.4. 17:00 | velký sál kina Světozor  |  Vztahy a sexualita

Diskuze: Mgr. Kateřina Klapilová, Ph.D. (ECPS) a Mgr. Renáta Androvičová

Film Proti přírodě je cestou do drsné norské krajiny a do hlavy třicátníka Martina, mladého otce a manžela. Martin vyráží sám na víkendový výšlap do hor a my slyšíme jeho necenzurované myšlenky: nekompromisně upřímné postřehy o jeho spořádaném maloměstském životě, o něm samotném i o lidech v jeho okolí. Jeho názory a fantazie sahají od prostých dětinskostí až k hlubším dilematům lidského života. Proti přírodě je přímočarý a humorný portrét muže, který se touží vymanit ze zajetých kolejí. (Aerofilms)

 

 

 

Kateřina Klapilová je vedoucí výzkumné laboratoře Evoluční sexuologie a psychopatologie v NUDZ a vyučující na FHS UK. Zabývá se měřením ženské/mužské sexuální reakce na videomateriály, erotické texty i řízenou imaginaci. Dále provádí celonárodní výzkumy sexuálních preferencí a konzumace pornografie. Mezi její další studie patří výzkum sexuálních fantazií, vliv antikoncepce na ženskou sexualitu a fungování partnerství, experimentální výzkum poruch sexuální preference a výzkum sexuality osob s psychiatrickým onemocněním.

 

Renáta Androvičová je psycholožka a postgraduální studentka na 3. LF UK a výzkumná pracovnice v NUDZ. Zabývá se motivačními mechanismy v pozadí sexuálních variací, které umožňují průnik násilí a agrese do sexuální interakce a to jak na úrovni psychologické, tak na úrovni mozkové aktivace. Rovněž se zajímá o souvislosti mezi psychiatrickou nemocí a neschopností či nemožností člověka realizovat svojí sexualitu.